کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )...فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روز ملی کارافرینی بر همه تلاشگران این عرصه مبارک باد

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

آگهی جذب کاراموز در مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین

روابط عمومی فرمانداری قاینات :مهندس کریمی فرماندار شهرستان قائنات از اجراي طرح اردوي جهادي مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان قائنات بازديد نمود

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قاینات مهندس کریمی فرماندار شهرستان قائنات به اتفاق براتی معاون سیاسي،امنيتي و اجتماعي فرمانداري و رمضان پور بخشدار مرکزي از اجراي طرح اردوي جهادي مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان قائنات در روستاي نوغاب حاجي آباد بازديد و از نزديك با مسئول و مجريان اين طرح خداپسندانه در خدمت رساني به محرومين، ديدار و گفتگو نمود.

گفتنی است این طرح به همت مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان قائنات در خدمات رساني به محرومين اين روستا در حيطه هاي برق و تاسیسات تعمیر ابگرمکن و نقاشي ساختمان، جوشکاري، آرايشگري، و ديگر موارد بصورت رايگان درحال اجرا بود.

 

بازدید میداني معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي به اتفاق مهندس کريمي فرماندار قائنات از پروژه مرکز خواهران قاین یکی از پروژه هاي مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبي در شهرستان قاینات

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین روز گذشته  معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي به اتفاق مهندس کريمي فرماندار قائنات و مهندس خوش آیند از پروژه مرکز خواهران قاین یکی از پروژه هاي مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبي در شهرستان قاینات ، بازدید میداني کردند

در این بازدید آقای خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تشریح روند تکمیل ساختمان مرکز عنوان کرد در این پروژه یک هزار متر مربعی یک میلیارد و پانصد و هفتاد میلیون تومان اعتبار ساختمانی و 400 میلیون تومان اعتبار تجهیزات اختصاص داده شده است . همچنین این مرکز با پنج کارگاه آموزشی و یک سالن همایش کارگاهی و بیش از چهل رشته توانایی آموزش 800 تا 1000 نفر از متقاضیان مهارت آموزی شهرستان قاینات در سال را دارد

بگفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبي : از مجموع ۹۰ مصوبه سفر استاندار به شهرستان قاينات، بيش از ۸۵ درصد اجرايي شده است.

میرجعفریان در جلسه نشست بررسي و جمع ‌بندي مصوبات سفر استاندار به شهرستان قاينات، از اجرايي شدن ۸۵ درصد مصوبات سفر معتمديان به قاينات گفت و ابراز اميدواري کرد: با همت مديران استان و شهرستان ۱۵ درصد باقي مانده مصوبات هم در زمان کوتاهي وارد فاز اجرايي شود.

وی با اشاره به رصد میداني مصوبات سفرها خاطرنشان کرد: بر اساس آخرين جمع بندي هاي صورت گرفته، روند اجراي مصوبات در سطح شهرستان قاينات پيشرفت خوبي دارد.

به گفته وی؛ با تشکیل دبيرخانه پيگيري مصوبات سفر استاندار، تمامي مصوبات در سطح استان به صورت هفتگي پايش و گزارش گيري مي شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته، قبل از سفر استاندار به مناطق مختلف استان، نمايندگاني از حوزه عمراني استانداري به همراه مديران شهرستاني، شرايط هر منطقه را رصد کرده،نيازمندي هاي هر حوزه را بررسي مي نمايند و سپس با لحاظ همه شرايط، جمع بندي نهايي با حضور مديران کل اعلام مي شود.

میرجعفریان تأکيد نمود: ۱۴ سفر رسمي استاندار به مناطق مختلف استان، ۵۸۶ مصوبه درپي داشته که اجرايي شدن هر كدام از اين مصوبات، مي تواند گره گشاي بخش عمده اي از نيازهاي مردم باشد.

 وی؛احصاء نیازمنديها و اولويتهاي هر شهرستان با حضور در ميان مردم را از برنامه هاي راهبردهاي استاندار برشمرد و گفت: مهمترين دستاورد اين راهبردِ حضور ميداني، احصاء نيازها و معرفي توانمندي هاي استان، به برگزاري همايش ملي روز روستا و عشاير در ۱۵ مهر امسال و حضور معاون اول رييس جمهوري و تعدادي از وزيران در خراسان جنوبي انجاميد.

بازدید آقای خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از طرح اردوی جهادی کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در روستای نوقاب

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین ، آقای خوش آیند مدیر کل استان از اجرای طرح اردوی جهادی مربیان و  کارکنان آموزش فنی و حرفه ای قاین در روستای نوقاب از توابع بخش مرکزی بازدید  نمودند .

مربیان و کارکنان مرکزبا همکاری انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد شهرستان  در جهت کمک رسانی  فنی و مهندسی به اقشار کم درامد با همکاری کمیته امداد توانستند حداقل به سی خانواده خدماتی رایگان چون تعمیر آبگرمکن دیواری ، تعمیر شبکه برق ساختمان ،رنگ کاری ، جوشکاری ،خیاطی ، آرایشگر مردانه ، آریشگر زنانه و  لوله کشی را ارایه دهند 

این گروه جهادی در نظر دارد با همکاری کمیته امداد تا انتهای سال جاری حداقل به دو روستای دیگر نیز خدمات فنی و مهندسی ارایه دهد . لازم به ذکر است در ضمن خدمات رسانی به محرومین بحث نیاز سنجی آموزشی و همچنین ارایه آموزشهای کوتاه مدت به آنها توسط مربیان مرکز صورت میگیرد که این امر نقش مهمی در بهبود وضعیت زندگی و معیشت این خانواده ها ایفا خواهد کرد و همچنین شناخت ساکنین روستاها از وظایف و توانمدیهای مرکز آموزش فنی و حرفه ای زمینه مساعدی در گرایش جوانان این منطقه به مهارت آموزی خواهد داشت 

 

حضور انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد شهرستان قاینات در نمایشگاه کارافرینی استان

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی خراسان جنوبی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از روسای دانشگاهها و مدیران دستگاههای اجرایی در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند بصورت رسمی آغاز به کار کرد.

انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای شهرستان قاینات نیز به حضور در این نمایشگاه تولیدات کاراموزان خود را به نمایش گذاشت . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از غرفه های این اداره کل گفت: امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به وجود 19 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 175 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان، زیر ساخت آموزش فنی و حرفه ای و دسترسی هم استانی ها به این نوع آموزش ها را مناسب توصیف کرد و از ارائه بیش از 520 حرفه آموزشی در سه خوشه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد.

. خوش آیند در خصوص برنامه های این اداره کل در سال 98 نیز افزود: در سال 98 بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی را در استان اجرا خواهد شد که از این میزان 3 میلیون و 400 هزار نفر ساعت در بخش دولتی و یک میلیون و 800 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

خوش آیند خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه مهمترین عامل بیکاری نیروی کار در استان خراسان جنوبی کمبود فرصت های شغلی، نبود صنایع بزرگ و نبود سرمایه کافی می باشد، بهبود فضای کسب و کار، ثبات سیاست های اقتصادی و اعطای تسهیلات اشتغال زایی کم بهره و بلند مدت در بخش صنعت و بخش اشتغال خانگی می تواند بهترین استراتژی در بهبود وضعیت اشتغال باشد .