کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

ملاقات مردمی مدیر کل اموزش فنی و حرفه ای استان در شهرستان قاینات

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی  وحرفه ای قاین به مناسبت  دهه مبارک فجر  و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با توجه به اهمیت حضور در بین مردم و کارکنان مراکز استان و رسیدگی به مشکلات و مسایل آنان همچنین در راستاي طرح تکريم ارباب رجوع و به منظور تسهيل در دسترسي آسان آحاد مردم؛ ملاقات مردمی با مديرکل آموزش فنی و حرفه ای در شهرستانهای استان برگزار می گردد که هفتمین  دور از این دیدار ها در شهرستان قاینات  برگزار شد. در این روز مدیر کل استان ضمن ملاقات با تعدادی از اقشار مردم ضمن بررسی مشکلات آنها دستور پیگیری و رفع موانع موجود در امورات آنها را صادر کردند همچنین ایشان در جلسه شورای اداری کارکنان مرکز قاین شرکت نموده و ضمن استماع موارد مطرح شده از سوی کارکنان و مربیان مرکز برادران قول مساعد در خصوص رفع مشکلات موارد مطرح شده دادند

برگزاری نمایشگاه هنر های تجسمی و نقاشی به مناسبت دهه فجر توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پاپیروس

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین آموزشگاه آزاد پاپیروس نمایشگاه ارایه محصولات کاراموزان خود را به مناسبت دهه فجر برگزار کرد. به گفته خانم برات پور مدیر آموزشگاه پاپیروس حدود دویست اثر در این نمایشگاه در معرض دید مردم گذاشته شده است که غالبا با تکنیک های آبرنگ ،رنگ روغن ،اکرلیک ،ویترا ،طراحی ،مداد رنگی ، پاستل  انجام شده است همچنین آثار زیبای در زمینه نقاشی روی سیفال و نقاشی برجسته نیز در این  نمایشگاه عرضه شده است . این نمایشگاه در محل سالن اصلی پارک دهکده  شادی واقع در بلوار بوذجمهر همه  روزه بر روی علاقه مندان به هنر باز می باشد .

بازدید میدانی جناب اقای طاهری رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران قاین

بازدید میداني جناب طاهري رئيس امور آموزش و پرورش عمومي و فني و حرفه اي سازمان برنامه و بودجه کشور به اتفاق مهندس کريمي فرماندار قائنات و ساير همراهان از تعدادي از پروژه هاي مختلف نيمه تمام در سطح شهر قائن از جمله مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران قاین 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین  مهندس کريمي فرماندار قائنات در معيت جناب  آقای طاهري رئيس امور آموزش و پرورش عمومي و فني و حرفه اي سازمان برنامه و بودجه کشور، مهندس فرهادي مديركل دفتر فني استانداري،مهندس جهانشاهي معاون ريئس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان خراسان جنوبي، مهندس بيكي مديركل نوسازي و تجهيز مدارس،مهندس نوروزي معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري، رمضان پور بخشدار مركزي و ديگر مسئولين، از تعدادي از پروژه هاي نيمه تمام عمراني، آموزشي، فرهنگي،فني و حرفه اي، بهداشت و درمان، گردشگري و غيره در سطح شهر قائن بصورت ميداني بازديد و از نزديك در جريان پيشرفت فيزيكي و نيازمندي هاي اين پروژه ها قرار گرفتند.

.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران قاین که از سال 90کار ساخت ان اغاز شده است با زیربنای 1000 متر مربع به پیشرفت فیزیکی 80 درصد رسیده است تا کنون در این پروژه 724 میلیون تومان هزینه شده و در سال جاری از محل اعتبارات تملک شهرستان 157میلیون و از محل اعتبارات طرح توازن 300 میلیون تومان برای اتمام ان پیش بینی شده است . در این بازدید اقای طاهری قول مساعد در خصوص تجهیز این مرکز در صورت پایان کار ساختمانی آن  دادند . رشته های مختلف تراش سنگهای قیمتی ، صنایع غذایی،صنایع دستی ،رایانه و حسابداری در پنج کارگاه این مرکز تجهیز خواهند شد و به امر مهارت آموزی به خواهران علاقه مند شهرستان خواهد پرداخت 

شرکت مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب قاینات

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین روز گذشته با حضور فرماندار قاینات و مسئولین شهرستان نمایشگاه توانمندیهای چهل ساله انقلاب افتتاح شد .

در همین راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین با حضور در این نمایشگاه توانمندیهای خود را در مهارت آموزی و ارایه رشته های مختلف فنی و خدماتی به نمایش عموم گذاشته است . در غرفه مرکز مبحث هدایت شغلی و هدایت آموزشی بصورت  الکترونیکی و رایگان در اختیار تمامی متقاضیان و بازدید کنندگان قرار میگیرد تا با جواب دادن به 92 تست مشاوره ای ، شغل و حرفه ای که متناسب آنها می باشد را انتخاب کنند . این نمایشگاه به مدت یک هفته در محل مصلی قاین همه روزه برای عموم باز می باشد . مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین به همراه آموزشگاههای ازاد سطح شهرستان هر ساله به حدود 4000 نفر معادل 600000 نفر ساعت آموزش ارایه میدهد 

بازدید مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاینات از مراکز خواهران و برادران شهر قاین

       

   به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین روز گذشته آقای مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاینات به همراه مهندس نوروزی معاونت اداری پشتیبانی فرمانداری از مرکز در حال ساخت  خواهران و مرکز برادران قاین بازدید کردند .

در این بازدید فرماندار شهرستان از نزدیک وضعیت آموزشهای فنی و حرفه ای را در دو حوزه خواهران و برادران بررسی نمودند . ایشان در این بازدید در خصوص تکمیل ساختمان جدید خواهران که تاکنون 710 میلیون تومان در آن از اعتبارات تملک  استانی  هزینه شده است  قول مساعد دادند . این پروژه که سال 90 شروع شده است متاسفانه  بدلیل کمبود اعتبارات تا کنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . 

فرماندار شهرستان در بازدید از کارگاههای اموزشی مراکز خواهران و برادران از نزدیک بامربیان و کاراموزان حاضر صحبت کرده و  مسایل و مشکلات آنها در حوزه های مختلف صنعت و صنوف را مورد نقد و بررسی قرار دادند .

 ایشان نیاز سنجی آموزشی در منطقه قاینات  را قبل از راه اندازی رشته جدید  لازم دانسته و همچنین ایجاد شرکت تعاونی های کوچک با همکاری کاراموزان و مربیان را یکی از راههای ایجاد اشتغال و کسب درامد دانستند . همچنین در خصوص  بعضی از رشته ها کسب و کار اینترنتی و ایجاد غرفه ای در پنج شنبه بازار برای فروش محصولات تولیدی کاراموزان را توصیه کردند . 

سالیانه حدود 3 الی چهار هزار نفر در رشته های مختلف و دوره های کوتاه مدت مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح شهرستان و همچنین آموزشگاههای ازاد  تحت نظم فنی و حرفه ای شهرستان شرکت میکنند .