آغاز ثبت نام دوره های جدید مهارتی کوتاه مدت مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران قاین ***** دیدار آقای فلاحتی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه با دکتر سازگار نژاد معاون وزیر ورئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

دیدار آقای فلاحتی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه با دکتر سازگار نژاد معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

 

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین روز گذشته آقای فرهاد فلاحتی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه با آقای دکتر سازگار نژاد معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دیدار کردند . در این دیدار که با حضورمهندس خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و همچنین جمعی از مسولین سازمان  برگزار شد موارد مهمی از جمله در یافت مجوز چارت سازمانی مرکز زیرکوه ،تکمیل و تجهیز ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران  قاین ،دریافت مجوز ساخت مرکز زیرکوه ،به روز رسانی تجهیزات مرکز برادران قاین ، راه اندازی  مجدد واحد شبانه روزی مرکز قاین مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و مراکز تابعه سالانه حدود550 هزار نفر ساعت آموزش مهارتهای فنی و خدماتی   در بخش دولتی و 180 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی ارایه میکند . اموزشها در بخش دولتی بصورت رایگان و در بخش خصوصی (آموزشگاههای آزاد ) با دریافت شهریه مصوب برگزار میگردد . یکی از اهداف و رسالت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کاهش بیکاری با ایجاد محیط آموزشی  مناسب مهارت اموزی و تربیت نیروی متخصص برای فعالیت در واحدهای صنفی و صنعتی کشور می باشد .

بازدید دکتر فورگی نژاد رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از مرکز قاین

 

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین امروز دکتر فورگی نژاد رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و همچنین دکتر آتش روز معاونت دانشگاه و هیئت همراه از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و همچنین واحد دانشگاه علمی کاربردی مهارت مستقر در این مرکز بازدید نمودند . با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و لزوم آمادگی مراکزعلمی کاربردی برای پذیرش دانشجویان جدید و ادامه تحصیل دانشجویان قدیم ، دکتر فورگی نژاد با سرکشی از واحدهای مختلف علمی کاربردی از روند انجام امورات دانشجویی بازدید میکنند . واحد علمی کابردی فنی و حرفه ای قاین با رشته های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مهندسی فناوری خودرو و تاسیسات مکانیکی ساختمان از جمله مجهز ترین مراکز سطح استان محسوب می شود که با استفاده از مربیان مجرب فنی و حرفه ای توانسته با تربیت فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مهارت گامی مهم در افزایش ضریب اشتغال انها بردارد . دکتر فورگی نژاد در این بازدید تاکید بسیار بر استفاده از ظرفیت کارخانه فولاد در حال تاسیس این شهرستان داشتند و مرکز را ملزم به برنامه ریزی برای تامین نیروهای تحصیل کرده دارای مهارت برای زمان راه اندازی این کارخانه کردند . 

 

 

 

شرکت 900 نفر از متقاضیان مهارت در آزمون های مرحله ای شهریور ماه مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و مراکز تابعه

حسنی خبرنگار صدا و سیمای خراسان جنوبی / قاین

شرکت 900 کارآموز در آزمونهای دوره ای فنی وحرفه ای قاینات در شهریورماه

مظلوم رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات گفت: سالیانه در آزمونهای آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات بین 5 الی 6 هزار نفر شرکت می کنند که بخشی از این افراد در دوره های دولتی و غیر دولتی و بخشی از آنها بصورت خود اظهاری یا بدون حضور در کارگاههای آموزشی در آزمون شرکت می کنند.

وی گفت: در شش ماهه ا اول سال جاری در مراکز مختلف شهرستان:مرکز برادران، مرکز خواهران، خضری، حاجی آباد،آبیز و سایر مراکز سیار شهری و روستایی و همچنین درآموزشگاههای آزاد ،حدود 447000 نفر ساعت کارگاه آموزشی برگزار شده است که این رقم معادل حضور 3500 نفر در دوره های آموزشی می باشد.

مظلوم اظهار داشت: در شش ماهه اول تنوع رشته ها در کلیه مراکز شهرستاندبه 104 رشته در بخش دولتی و 30 رشته در بخش دولتی رسیده است که این رشته های از قبیل: برق، مکانیک، جوشکاری، چوب، خیاطی، آرتیش و پیرایش، فرش، آشپزی، شیرینی پزی و ... می باشد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در ادامه بیان داشت: آموزشهای فنی و حرفه ای بصورت کوتاه مدت و مبتنی بر کار عملی در طول دوره بوده و کارآموزی که دوره را به اتمام رسانیده می تواند در رشته مورد نظر خود در بازار کار ورود پیدا کند ، البته شرط مهم در تحقق این امر علاقه فرد به رشته و دقت در موارد ارائه شده توسط استاد در طول دوره می باشد.

وی گفت: آزمونهای فنی وحرفه ای در سال 12 بار انجام می گردد و در آزمون شهریورماه سال جاری حدود 900 نفر در این آزمونها شرکت کرده اند و به قبول شدگان گواهینامه بین الملی مهارت اعطاء می گردد

 

 

 

.

بازدید از دوره های در حال برگزاری روستایی طبق تفاهم نامه با بخشداری مرکزی

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین روز گذشته مظلوم رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین از کارگاههای آموزشی روستایی در بخش مرکزی در روستاهای اندریک و کره بازدید کردند . در راستای ایجاد عدالت آموزشی در سطح شهرستان و با توجه به پراکندگی جمعیتی بالای  قاینات ،  مرکز آموزش فنی و  حرفه ای قاین طی تفاهم نامه آموزشی با بخشدار مرکزی و همکاری خوب دهیاریهای روستاها مقرر شد در مرحله اول تفاهم نامه متقاضیان مهارت آموزی تعداد یازده روستا در فصل تابستان در کارگاههای آموزشی مهارتی شرکت کنند .  تا کنون دوره های آموزشی هفت روستا به پایان رسیده که شامل خیاطی و قالی بافی بوده و تعداد 4 روستای باقی مانده نیز در حال برگزاری می باشد . تعداد کاراموزانی که در این دوره ها شرکت کرده اند و دوره خود را به پایان رسانده اندو یا در کارگاهها حضور دارند  135    نفر می باشد . سالیانه در مراکز اموزش فنی و حرفه ای سطح شهرستان( شهری و روستایی ) بین 4 تا 5 هزار نفر شرکت میکنند که 85 درصد انها موفق به کسب گواهینامه مهارت میگردند . 

تمدید مهلت ثبت‌نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

تمدید مهلت ثبت‌نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌ و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داو‌طلبانی که علاقه مند به ثبت‌نام در دوره‌های مهندسی و دوره کارشناسی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی‌ دانشگاه جامع علمی کاربردی برای مهر ماه 96 هستند، مهلت ثبت‌نام تا ساعت 24 روز شنبه‌ 11 شهریور ماه 96 تمدید شد.

وی عنوان کرد: به داو‌طلبانی که تا این لحظه ثبت‌نام نکرده‌اند، توصیه می‌شود در مهلت باقی مانده حداکثر تا پایان روز شنبه برای ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش در دانشگاه جامع علمی کاربردی 181 هزار و 725 نفر است، یادآور شد: تا ساعت 10 صبح امروز 37 هزار و 750 نفر نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند.