مقام معظم رهبری : *سال 99 سال جهش تولید ****** با رعایت فاصله اجتماعی در مبارزه با کرونا حقوق دیگران رارعایت کنیم ******آغاز ثبت نام دوره های مهارتی و رایگان خاص تابستان 99 در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات***6مرداد و هفته ملی مهارت بر همه مربیان و کارکنان مراکزآموزش فنی و حرفه ای مبارک

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

6 مرداد ماه و هفته ملی مهارت بر همه مربیان و کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای مبارک

قابل توجه اصناف و صنایع : اجرا ی طرح مهارت آموزی در محیط کسب وکار واقعی در شهرستان قاینات

افتتاح نماشگاه گروهی و اکسپوی هنر های تجسمی آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پاپیروس

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین روز گذشته به مناسبت دهه فجر نمایشگاه سالانه و گروهی و اکسپوی هنر های تجسمی آموزشگاه آزاد پاپروس با حضور مردم و مسولین شهرستان افتتاح شد . در این نمایشگاه آثار کاراموزان و مربیان این آموزشگاه در معرض دید عموم گذاشته شد و از برترین های نقاشی که از کاراموزان همین اموزشگاه بودند تجلیل بعمل آمد . لازم به ذکر است در شهرستان قاینات تعداد 23 آموزشگاه فعال در رشته های مختلف صنایع دستی ، خیاطی ،آرایشگری ،رایانه و ..... مجوز فعالیت دارند که سالانه به حدود 1000 نفر از علاقه مندان به این مهارتها آموزش ارایه میکنند 

بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان به همراه بخشدار بخش نیمبلوک شهرستان قاینات از روند برگزاری کارگاههای آموزشی و نمایشگاه تولیدات کاراموزی در روستای کرغند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی به همراه مسولین شهرستان قاین از دوره های آموزش روستایی در روستای کرغند بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، حسین خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان به همراه خسروی بخشدار بخش نیمبلوک شهرستان قاینات از اجرای طرح مهارت آموزی روستاییان در روستای کرغند بازدید نمود.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قائن با اشاره به دوره های در حال برگزاری روستای کرغند گفت: در این روستای 1000 خانواری که از یک محیط زیبای طبیعی برخوردار است و قالب درامد مردم آن از راه کشاورزی به دست می آید، در حا ل حاضر7 کارگاه آموزشی با همکاری مرکز آموزش فنی و و حرفه ای، بخشداری نیمبلوک، استانداری و دهیاری روستا در حال برگزاری می باشد که این دوره ها شامل : آرایشگر زنانه، راسته دوز، حوله بافی، نمد دوزی بوده که حدود 92 نفر کاراموز در این کارگاهها در حال آموزش می باشند . مظلوم افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاین سالانه بیشاز  50  هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در حوزه روستایی در 15 روستا اجرا میکند.

خوش آیند در این بازدید با اشاره به اهمیت ارایه آموزشهای مهارتی به روستاییان گفت: گسترش عدالت اجتماعی در مناطق روستایی، عشایری، کمتر توسعه یافته، مرزی و محروم کشور و جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و گسترش پدیده حاشیه نشینی شهرها، تحقق پیشرفت فرهنگی- اجتماعی با ارتقای کیفیت جمعیت، افزایش نشاط و اصلاح سبک زندگی و تربیت جمعیت مطابق الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت در مناطق هدف طرح، تحقق پیشرفت اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال و افزایش نرخ بهره وری و افزایش ارزش افزوده فعالیت های اقتصادی روستاییان و تحقق توسعه پایدار زیست محیطی از طریق حفظ و استفاده بهینه از منابع طبیعی کشور را از جمله اهداف طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان می باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به برگزاری 478 هزار و 218 نفر ساعت آموزش های مهارتی به 2 هزار و 474 نفر از روستاییان در 104 نقطه روستایی استان هدف از ارائه این آموزشهای را اشتغالزایی در روستاها و ارتقای مهارت آنان، افزایش بهره‌وری و همچنین جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها برشمردو شهرستان قاین را از شهرستانهای فعال در حوزه اجرای دوره های آموزش روستایی عنوان کرد.

خوش آیند در این بازدید ضمن صحبت با مردم روستا و بررسی مشکلات آموزشی آنها گفت: اشتغال بعد از آموزش تنها راه ماندگاری مهارت در ذهن کاراموزان می باشد و انها باید حتما با سازکارهایی از قبیل ایجاد شرکت تعاونی نسبت به فروش محصولات خود که حاصل مهارت آموزی در این کارگاهها می باشد اقدام کنند.

در این بازدید خسروی بخشدار نیمبلوک نیز ضمن تشکر از تمامی افراد دخیل در راه اندازی دوره های آموزشی از این دست که موجب توانمند سازی روستاییان می گردد و حضور آنها در روستاها را تثبیت می کند، به کاراموزان قول کمک در راه اندازی کسب و کار مناسب مهارتشان با معرفی انها به ادارات مسئول در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی و پیگیری  امر را داد.

آگهی جذب کاراموز در مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط