کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )...فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روز ملی کارافرینی بر همه تلاشگران این عرصه مبارک باد

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

نسیم قاینات : افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در هفته دولت

به گزارش نسیم قائن ، در پنجمین روز از هفته دولت با حضور مسئولین کشوری و استانی مرکز فنی و حرفه ای خواهران قاین که در سال 1390 کلنگ احداث آن به زمین زده شده بود پس از 8 سال با زیر بنای هزار متر مربع و با اعتبار 1 میلیارد و 570 میلیون تومان در 2 طبقه با 5 کارگاه و یک سالن چند منظوره به بهره برداری رسید.

خوشایند مدیر کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این پروژه ضمن تشکر از فرماندار قاین که در تامین اعتبار تکمیل پروژه همکاری داشته است گفت: برای تجهیز این مرکز آموزشی 430 میلیون تومان هزینه شده است و در مجموع 2 میلیارد تومان دولت هزینه ودر اختیار خواهران شهرستان قاین قرار داده شده است.

وی افزود: خراسان جنوبی کمتر از 1 درصد جمعیت کشور است و تقریبا 3 درصد امکانات و نیروی انسانی و فضای آموزشی در استان ما مستقر است.

آیت الله اصفهانی امام جمعه سابق قاین نیز در این مراسم از تلاش چندین ساله مسئولین برای راه اندازی این مرکز تشکر کرد و گفت:مسئولین نهایت تلاش خود را برای ارائه آموزش های مفید داشته باشند.

خوش خبر معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار در این مراسم اظهارکرد:در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای محقق شدن شعار سال استفاده کرد و یکی از مولفه های تاثیر گذار در تولید مهارت آموزی است

وی افزود:در شرایط فعلی نظام ما نیارمند اتحاد وهمدلی و انسجام و و فاق در همه بخش ها و گروهاست تا بتوانیم شرایط سخت اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

طاهر پورمدیر کل بهسازی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این مراسم با اشاره به این که شهرستان قاینات قطب تولید زعفران است خواستار راه اندازی مرکز تخصصی کاشت،داشت ،برداشت ،فناوری و بسته بندی زعفران  در شهرستان قاینات شدو گفت: زعفران در خون شما اهالی قاینات است وباید استفاده بهینه از این محصول بشود و راه اندازی مرکز تخصصی زعفران به صورت علمی در شهرستان نیاز است و بخش خصوصی در کنار بخش دولتی باید ورود پیدا کند ومرکز تخصصی زعفران در قاینات راه اندازی  و به گونه ای باشد که از سراسر کشور تولید کنندگان زعفران دراین شهرستان حضور یابند.

برگزاری کارگاه آموزشی سیستم های سردکننده اسپلیت ایران رادیاتور جهت نمایندگیهای شرق کشور در مرکز قاین

به گزرش روابط عمومی مرکز قاین یک دوره اموزشی سیستم های سرد کننده اسپلیت  با همکاری شرکت ایران رادیاتور برای تمام نمایندگی های صنوف این رشته در شرق کشور به میزبانی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین برگزار شد . در این دوره  حدود 85 نفر از نمایندگی ها و علاقه مندان رشته تجهیزات  سرد کننده شرکت کردند که پس از شرکت در آزمون پایان دوره گواهینامه مهارت دریافت خواهند نمود . شرکت ایران رادیاتور با انتقال تجهیزات و وسایل مورد نیاز آموزش اسپلیت همراه با اعزام مربی خبره این رشته تمامی موارد آموزشی مورد نیاز یک واحد صنفی این رشته را ارایه میکند . سالیانه کارگاههای مختلفی برای صنوف رشته های فنی با همکاری شرکت های ذینفع در مرکز اموزش فنی و حرفه ای قاین برگزار میگردد که در راستای تثبیت مهارت صنوف و سیاستهای سازمان نیز می باشد . 

 

 

بمناسبت هفته ملی مهارت : برگزاری جلسه شورای هماهنگی با حضور آقای کریمی فرماندار شهرستان قاینات

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین با حضور فرماندار و اعضای شورای هماهنگی ادارات وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جلسه این شورا در مرکز برادران فنی و حرفه ای قاین به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد . در این جلسه مظلوم رئیس مرکز با ارایه گزارشی از عملکرد مرکز در سال 97 شرح کاملی از وظایف سازمان آموزش فنی و حرفه ای از بدو پیداش و تاسیس این سازمان در ابتدای انقلاب ارایه نمودند . در ادامه آقای عربنژاد ریس اداره تعاون کار شهرستان قاینات به توضیح وظایف شورای هماهنگی عملکردی از اقدامات این شورا را در طول چند سال گذشته تشریح نمودند , و برنامه های این شورا را برای هماهنگی بهتر اعضا در طول سه ماه اینده اعلام نمودند  و در انتها آقای کریمی فرماندار شهرستان نیز با اشاره به بحث اشتغال و نیاز کشور به بک همت بزرگ در جهت رفع این مشکل ، مراکز فنی و حرفه ا ی را مهمترین عامل ایجاد اشتغال و تثبیت اشتغال های موجود نامیدند 

 

ششمین روز هفته ملی مهارت : بازدیدامام جمعه شهر قاین از کارگاههای مرکز برادران

به گزارش روابط عمومی مرکز فنی و حرفه ای قاین روز گذشته و به مناسبت شش مرداد ماه آقا ی رحمانی امام جمعه شهر قاین از کارگاههای آموزشی مرکز برادران قاین بازدید بعمل آوردند . در این بازدید حجت الاسلام رحمانی با تبریک این روز به مربیان و کاراموان مرکز عنوان کردند در عصر تحریم بیرحمانه استکبار جهانی پدیده فنی و حرفه ای ،پدیده بسیا رمبارکی است ، هم تعلیم هنر است و هم اشتغال مفید زیرا هنر در بازوان بهتر است از گنج در ویرانه و موجب اعتماد به نفس و استغنا و دوری از تنبلی و سستی و افسردگی می باشد .خداوند توفیق بیش از پیش را به همه کارکنان و مربیان فنی و حرفه ای عنایت فرماید .

در ادامه نماز ظهر و عصر  با امامت ایشان و با حضور کارکنان و کاراموزان در محل نماز خانه مرکز برگزار گردید 

روز چهارم از هفته ملی مهارت : ایجاد میز خدمت در مصلی نماز جمعه جهت پاسخگویی به سوالات مردم

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین روز گذشته میز خدمتی در مصلی نماز جمعه به مناسبت هفته ملی مهارت پیش بینی شد که مسئول مرکز به همراه کارشناس مشاوره و کارشناس آزمون پاسخ مراجعین و مقاضیان محترم در خصوص آموزش های فنی و حرفه ای را ارایه نمودند در این روز کارکنان و مربیان مرکز نیز در مراسم پر فیض نماز جمعه شرکت نمودند و در بین نمازگزاران شیرینی  و تبلیغات و بروشورهای خاص شناخت مردم از فعالیتهای فنی و حرفه ای توزیع شد