کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** طرح بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور اول لغایت یازده اردیبهشت ماه

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

نشست کاری فرماندار قاینات با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران  قاین :

دکتر عابدی فرماندار در نشست کاری که با مدیركل آموزش فني و حرفه اي خراسان جنوبي ، اظهار داشت: ما براي اقدامات اجرايي شهرستان نياز به هيچ مرزبندي سياسي نداريم.

دکتر عابدی در این نشست، عنوان کرد: آموزش هاي فني و حرفه اي بايستي متناسب با مقتضيات و نياز هر منطقه صورت بگيرد و قائنات كه دومين شهرستان بزرگ استان مي باشد، نيازمند توجه و عنايت ويژه مديران كل استاني است. لذا كليه مسئولين و مديران شهرستاني هم بايستي براي دستگاه اجرايي خودشان جهت خدمت رساني به مردم، برنامه هاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت داشته باشند.

فرماندار قائنات در این نشست خطاب به همه نخبگان سیاسي، علمي، فرهنگي و غيره شهرستان، تأکيد کرد: اگر دل در گرو توانمندي، توسعه و پيشرفت اين شهرستان داريد، از هم اكنون بصورت عملي وارد صحنه عمل بشويد نه در ايام خاص، زيرا اينجانب به غير از خدمت و صداقت با مردم به دنبال چيزي ديگري در اين شهرستان نيستم.

بازدید 1100 نفر از دانش آموزان مدارس مختلف سطح شهرستان قاینات و زیرکوه از مراکز آموزش فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین در هفته بازدید دانش اموزی حدود 1100 نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی از کارگاههای آموزشی مراکز مختلف شهرستان بازدید کردند در این بازدیدها که همز مان با هفته مشاغل در آموزش و پرورش انجام شد دانش آموزان با فعالیتها و قابلیتهای کارگاهای فنی و حرفه ای آشنا میشوند , و بهتر  شغلهایی که دربازار کار فعال میباشد را میشناسند . مرکز قاین و مراکز تابعه درسال به بیش از 4000 نفر از علاقمندان مهارت آموزی در رشته ای فنی آموزشهای رایگان و دررشته های خدماتی در شهرها آموزشهای تحت نظارت ( آموزشگاههای آزاد )ارایه میدهد کارگاههای مختلف برق صنعتی ابزار دقیق اتومکانیک برق خودرو صنایع چوب تاسیسات و کشاورزی از جمله مکانهای آموزشی مرکز هستند که قابلیت اجرای بیش از 50 کد رشته را دارند

حضور مرکز قاین با دوغرفه در اولین نمایشگاه توانمدیهای استان خراسان جنوبی در نمایشگاه بین المللی مشهد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مرکز قاین در اولین نمایشگاه توانمندیهای صنایع دستی خراسان جنوبی در مشهد دو غرفه به این مرکز اختصاص پیدا کرد و خانم حسینی مدیریت آموزشگاه  ریحانه النبی و خانم طرازی مدیریت صنایع غذایی عطربهشت  به ارایه محصولات خود که حاصل کار کاراموزان  در حین آموزشهای خاص فنی و حرفه ای می باشد  پرداختند . در حاشیه این برنامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در خصوص این نمایشگاه با بیان اینکه نمایشگاه‌ها یکی از بهترین فرصت‌هایی است که می‌تواند برای توسعه توانمندی‌های استان و فروش و بازاریابی محصولات تولید شده توسط کارآموختگان  گام بردارد افزود: در نمایشگاه نوروزگاه ایرانی با هدف ارائه توانمندی‌های خراسان جنوبی، انسجام بخشی به کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، معرفی دستاوردهای کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، کمک به بازاریابی و فروش محصولات کارآموزان و همچنین توسعه و ترویج مهارت آموزی بعنوان راهکار کاهش بیکاری حضور پیدا کردیم.

ایشان با اشاره به نامگذاری سال 97 با عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری افزود از دیگر اهداف حضور در این نمایشگاه عرضه کالاهای ساخته شده توسط کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای بود که خوشبختانه در اولین روزهای سال گام مهمی در راستای شعار سال برداشتیم.  

خوش آیند در پایان با اشاره به اهمیت حضور در نمایشگاهها گفت در سال 97 نیز در صورت برپایی نمایشگاهها به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و همچنین بازاریابی محصولات تولید شده آموزش فنی و حرفه ای حضور موثری خواهد داشت. 

بازدید مدیر کل اموزش فنی و حرفه ای استان از طرحهای مهارت آموزی روستایی بخش مرکزی قاینات

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین آقای خوش آیند مدیر کل استان از نحوه اجرای طرح های مهارت آموزی روستائیان در بخش مرکزی شهرستان قاینات  بازدید کردند . در این روز روستاهای خونیک و تجن  بعنوان نمونه در بین روستاهای بخش مرکزی بازدید شدند و آقای خوش آیند از نزدیک  فعالیتهای آموزشگاه ریحانه انبی با مدیریت خانم حسینی را بررسی کردند . ایشان  اهتمام به برگزاری دوره های کاربردی و مفید  مهارتی برای روستائیان را هم زمان با نظارت دهیاریها و بخشداریها را یکی از عوامل جلوگیری از مهاجرت  روستائیان و افزایش احتمال ایجاد کسب و کار در بین آنها دانستند .  در سال گذشته بیش از 15 روستا از این طرح استفاده کردند که امید است در سال جاری نیز این روند ادامه پیدا کند . در این طرح ها که با تفاهم نامه بین مرکز قاین و بخشداری مرکزی منعقد شده است دو طرف بر همکاری مشترک جهت تسهیل موانع مهارت آموزی در بین روستائیان مخصوصا در رشته های صنایع دستی و خیاطی تاکیدکرده اند . رشته های مختلف خدماتی از قبیل طراحی و دوخت، قالی بافی و .... بسته به نیازسنجی روستائیان قابلیت اجرا با همکاری بخشداریها را در تمام منطقه قاینات خواهد داشت 

برگزاری 438 نفر دوره آزمون نیروهای مسلح در مرکز اموزش فنی و حرفه ای قاین

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین در راستای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح در سال جاری تعداد 438 نفر دوره  آزمون  متقاضیان سرباز وظیفه برگزار شده است . در این طرح که برای تسهیل روند اشتغال بکار این سربازان بعد از اتمام خدمت آنها انجام میگردد دریافت کارت مهارت فنی و حرفه ای دیگر دغدغه ای برای آنها نخواهد بود و سریعتر جذب بازارکار خواهند شد 

در این طرح سربازانی که مدعی داشتن مهارت  قبل از خدمت می باشند میتوانند فقط در آزمون تعیین سطح شرکت نموده و در صورت قبولی گواهینامه خود را دریافت کنند در غیر اینصورت میتوانند جه کسب مهارت در کارگاههای آموزشی رایگان مراکز فنی و حرفه ای شرکت نموده و در طول خدمت سربازی به یک مهارت فنی نیز دست پیدا کنند . 

همکنون دو کارگاه برق اتومبیل و برق ساختمان در حال برگزاری دوره برای سربازان سپاه و پادگان امام حسین قاین می باشند که تا اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت .