کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** کسب مقام سوم مسابقات بین المللی کیکوکوشین کاراته شیراز توسط آقای سلیمی کاراموز کارگاه مکانیک مرکز قاین

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

شرکت 900 نفر از متقاضیان مهارت در آزمون های مرحله ای شهریور ماه مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و مراکز تابعه

حسنی خبرنگار صدا و سیمای خراسان جنوبی / قاین

شرکت 900 کارآموز در آزمونهای دوره ای فنی وحرفه ای قاینات در شهریورماه

مظلوم رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات گفت: سالیانه در آزمونهای آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات بین 5 الی 6 هزار نفر شرکت می کنند که بخشی از این افراد در دوره های دولتی و غیر دولتی و بخشی از آنها بصورت خود اظهاری یا بدون حضور در کارگاههای آموزشی در آزمون شرکت می کنند.

وی گفت: در شش ماهه ا اول سال جاری در مراکز مختلف شهرستان:مرکز برادران، مرکز خواهران، خضری، حاجی آباد،آبیز و سایر مراکز سیار شهری و روستایی و همچنین درآموزشگاههای آزاد ،حدود 447000 نفر ساعت کارگاه آموزشی برگزار شده است که این رقم معادل حضور 3500 نفر در دوره های آموزشی می باشد.

مظلوم اظهار داشت: در شش ماهه اول تنوع رشته ها در کلیه مراکز شهرستاندبه 104 رشته در بخش دولتی و 30 رشته در بخش دولتی رسیده است که این رشته های از قبیل: برق، مکانیک، جوشکاری، چوب، خیاطی، آرتیش و پیرایش، فرش، آشپزی، شیرینی پزی و ... می باشد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در ادامه بیان داشت: آموزشهای فنی و حرفه ای بصورت کوتاه مدت و مبتنی بر کار عملی در طول دوره بوده و کارآموزی که دوره را به اتمام رسانیده می تواند در رشته مورد نظر خود در بازار کار ورود پیدا کند ، البته شرط مهم در تحقق این امر علاقه فرد به رشته و دقت در موارد ارائه شده توسط استاد در طول دوره می باشد.

وی گفت: آزمونهای فنی وحرفه ای در سال 12 بار انجام می گردد و در آزمون شهریورماه سال جاری حدود 900 نفر در این آزمونها شرکت کرده اند و به قبول شدگان گواهینامه بین الملی مهارت اعطاء می گردد

 

 

 

.