کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری آزمون مهارتی نیروهای مسلح قاین

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین روز گذشته آزمون  نیروهای مسلح شهرستان قاین در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای برگزار شد  . رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین عنوان کرد   خدمت سربازی زمان مناسبی برای فراگیری مهارت های فنی وخدماتی می باشد. که این امر برای فراهم شدن وبسترسازی اشتغال سربازان  بعد از پایان خدمت و ورود به بازار کار بسیار ضروری می باشد .در راستای تحقق دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر بکار گیری اثر بخش نیروهای وظیفه وکمک به تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد زمینه اشتغال قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور راه اندازی شده است

استفاده از توانمدیهای علمی سربازان تحصیل کرده ونخبه در عرصه های دفاعی کشور ونیز حرکت سربازان در مسیر اشتغال پس از خدمت وکاهش بیکاری ، در این قرارگاه پیگیری می شود .

متاسفانه فرهنگ کار ومهارت آموزی در مقاطع تحصیلی مختلف در بین جوانان ایجاد نشده است وزمانی متوجه این امرمی شوند که آماده ورود به بازار کار شده اند ولی هیچ مهارتی ندارند .

در همین راستا با همکاری نیروی انتظامی وسپاه شهرستان قائنات و زیرکوه تعداد234نفر سربازان وظیفه در آزمونهای ادواری مهارتی شرکت خواهند کرد. وتعداد 63 نفر در دو شهرستان در کارگاههای آموزشی مختلف در حال فراگیری مهارت های فنی وحرفه ای هستند