کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لزوم تقویت فرهنگ مهارت‌آموزی به جای مدرک گرایی

نماینده مردم  شریف قاینت و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه به جای مدرک گرایی حفظ شود، گفت: باید با فرهنگ سازی آموزش‌های فنی و حرفه ای در سطح جامعه فراگیر شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی فرهاد فلاحتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  آموزش فنی و حرفه ای با توجه به آموزشهای مهارتی که انجام می‌دهد و افراد را در شغل مورد نظر توانمند می‌کند جایگاه بسیار مطلوبی در نظام مهارتی و آموزشی کشور دارد. وی با اشاره به نقش آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در پُر کردن اوقات فراغت و ایجاد اشتغال در جامعه، گفت: همه حوزه های که نیاز به مهارت دارند در صورت داشتن نیروی کارآمد و مفید می‌توانند حرکت به  سمت مطلوبی را تجربه کنند و هر شغلی نیاز به افرادی دارد که آن توانمندی را بخوبی کسب کرده باشند.

نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظام تعلیم و تربیت در کلان کشور بخش عمده آن به این برمی گردد که افراد کارآمدی را تحویل جامعه دهد که به دانش‌های روز مسلح شده و مهارت لازم در حوزه فعالیت شغلی خود را فرا گرفته باشند. فلاحتی با بیان اینکه مدیریت مکانیزم مهارت آموزی منجر به ایجاد شغل در جامعه می‌شود، افزود: بسیاری از کارگاه‌های تولید و مراکز فنی و صنوف نیاز به کارگران ماهر دارند و کسی که این مهارت‌ها را داشته باشد بسیار راحتر جذب بازار کار می‌شود تا افرادی که فاقد مهارت لازم هستند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه اینکه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به سمت مدرک گرایی نرفتند و  کسی می‌تواند جذب بازار کار شود که نیروی ماهر باشد بسیار ارزشمند است و باید فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه به جای مدرک گرایی حفظ شود. نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای ایجاد شغل و رونق تولید نیاز به نیروی  کارآمد و ماهر است و این افراد از بسترآموزش  فنی و حرفه ای می‌توانند تربیت شوند، تاکید کرد: هر میزانی در صحنه تولید کشور نیروی کارآمد داشته باشیم به همان میزان اجناس و محصولات تولیدی کیفیت بخشی خواهد داشت.

فلاحتی ادامه داد: برای افزایش و رونق استاندارد جامعه و تولید محصول باکیفیت باید به تربیت نیروی کارآمد و ماهر توجه شود چرا که با ضعف در این حوزه مطمئناً تکنولوژی روز نیز به درد تولید محصول باکیفیت نخواهد خورد. وی بر تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح کشور و استان تاکید کرد و افزود: باید با فرهنگ سازی آموزش‌های فنی و حرفه ای در سطح جامعه فراگیر شود.