کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بازدید مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاینات از مراکز خواهران و برادران شهر قاین

       

   به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین روز گذشته آقای مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاینات به همراه مهندس نوروزی معاونت اداری پشتیبانی فرمانداری از مرکز در حال ساخت  خواهران و مرکز برادران قاین بازدید کردند .

در این بازدید فرماندار شهرستان از نزدیک وضعیت آموزشهای فنی و حرفه ای را در دو حوزه خواهران و برادران بررسی نمودند . ایشان در این بازدید در خصوص تکمیل ساختمان جدید خواهران که تاکنون 710 میلیون تومان در آن از اعتبارات تملک  استانی  هزینه شده است  قول مساعد دادند . این پروژه که سال 90 شروع شده است متاسفانه  بدلیل کمبود اعتبارات تا کنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . 

فرماندار شهرستان در بازدید از کارگاههای اموزشی مراکز خواهران و برادران از نزدیک بامربیان و کاراموزان حاضر صحبت کرده و  مسایل و مشکلات آنها در حوزه های مختلف صنعت و صنوف را مورد نقد و بررسی قرار دادند .

 ایشان نیاز سنجی آموزشی در منطقه قاینات  را قبل از راه اندازی رشته جدید  لازم دانسته و همچنین ایجاد شرکت تعاونی های کوچک با همکاری کاراموزان و مربیان را یکی از راههای ایجاد اشتغال و کسب درامد دانستند . همچنین در خصوص  بعضی از رشته ها کسب و کار اینترنتی و ایجاد غرفه ای در پنج شنبه بازار برای فروش محصولات تولیدی کاراموزان را توصیه کردند . 

سالیانه حدود 3 الی چهار هزار نفر در رشته های مختلف و دوره های کوتاه مدت مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح شهرستان و همچنین آموزشگاههای ازاد  تحت نظم فنی و حرفه ای شهرستان شرکت میکنند .