مقام معظم رهبری : *سال 99 سال جهش تولید ****** با رعایت فاصله اجتماعی در مبارزه با کرونا حقوق دیگران رارعایت کنیم ******آغاز ثبت نام دوره های مهارتی و رایگان خاص تابستان 99 در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

تبیین طرح مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در همایش سیاستهای فعال بازار کار در قاینات

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان : 

همایش سیاست های فعال بازار کار با حضور مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرماندار قائن،جمعی از مدیران شهرستان، مدیران صنایع، صنوف و فعالان اقتصادی در محل سالن جلسات فرمانداری قاین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی،در این همایش مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی پیرامون نحوه اجرای طرح های مورد بحث اطلاعات جامعی ارائه داد. عباس رکنی اظهار داشت : اجرای این طرح ها باعث تحرک بخشی به بازار کار کشور حمایت از کارآفرینان و کارفرمایان، ایجاد اشتغال، افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی، کاهش هزینه های نیروی کار و آشنایی با محیط کسب و کار خواهد بود .

در ادامه مدیر کل فنی و حرفه ای استان ضمن اشاره به فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان و امکان ارائه بیش از 500 دوره آموزشی در مراکز روش اجرای طرح "مهارت آموزی در محیط واقعی کار " بعنوان یکی از سیاست های دولت و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه اشتغال زایی را مطرح نمود.

حسین خوش‌آیند در این نشست با اشاره به شیوه های مختلف آموزشی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: مهارت آموزی در محیط واقعی کار یکی از شیوه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است که مهارت و شایستگی‌های شغلی از استادکار به مهارت آموز همزمان با تولید محصول یا ارائه خدمات منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح از سال 96 آغاز و تاکنون ادامه داشته است افزود: این جلسه به منظور سرعت بخشیدن به طرح با حضور اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، اصناف، سازمان تامین اجتماعی و آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌ جنوبی با اشاره به آموزش افراد در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار بیان کرد: قرار است تا پایان امسال یک هزار و 400 نفر به این شیوه آموزش داده شوند که سهم شهرستان قاین از این موضوع 210 نفر می باشد.

خوش‌آیند با بیان اینکه این طرح یکی از بهترین‌ها طرح‌ها در بحث آموزش است و بیشترین درصد اشتغال را دارد تصریح کرد: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی از جمله اهداف این طرح است.وی حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه‌ها را از دیگر اهداف اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار عنوان و خاطرنشان کرد: طول دوره مهارت آموزی حداقل 120 و حداکثر 360 روز کاری برای هر مهارت آموز متناسب با استانداردهای آموزشی و به ازای هر 6 ساعت یک روز کاری تعیین می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌ جنوبی به شرایط بنگاه‌های متقاضی این طرح اشاره کرد و یادآور شد: بنگاه‌های متقاضی باید دارای پروانه صنفی از اتحادیه مربوطه و برخورداری از حداقل شرایط حفاظت و ایمنی باشند.

خوش‌آیند به شرایط مهارتآموزی در این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: سن مهارت آموز حداقل 15 سال، تابعیت ایرانی، شرایط و توانایی لازم متناسب با استاندارد آموزشی مورد نظر را داشته باشد.

وی به مزایای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار اشاره کرد و افزود: بکارگیری نیروی کار به مدت یک سال بدون پرداخت هزینه‌های مرتبط و کمک به واحد‌های صنفی فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند از جمله مزایای این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌ جنوبی معافیت از قوانین بیمه تامین اجتماعی و قوانین کار در طول اجرای طرح و به کارگیری فرزندان و یا بستگان برای آموزش و اخذ گواهینامه و یا تاییدیه دوره در محل واحد صنفی را از دیگر مزایای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار عنوان کرد.

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط