کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )...فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روز ملی کارافرینی بر همه تلاشگران این عرصه مبارک باد

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

حضور انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد شهرستان قاینات در نمایشگاه کارافرینی استان

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی خراسان جنوبی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از روسای دانشگاهها و مدیران دستگاههای اجرایی در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند بصورت رسمی آغاز به کار کرد.

انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای شهرستان قاینات نیز به حضور در این نمایشگاه تولیدات کاراموزان خود را به نمایش گذاشت . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از غرفه های این اداره کل گفت: امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به وجود 19 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 175 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان، زیر ساخت آموزش فنی و حرفه ای و دسترسی هم استانی ها به این نوع آموزش ها را مناسب توصیف کرد و از ارائه بیش از 520 حرفه آموزشی در سه خوشه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد.

. خوش آیند در خصوص برنامه های این اداره کل در سال 98 نیز افزود: در سال 98 بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی را در استان اجرا خواهد شد که از این میزان 3 میلیون و 400 هزار نفر ساعت در بخش دولتی و یک میلیون و 800 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

خوش آیند خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه مهمترین عامل بیکاری نیروی کار در استان خراسان جنوبی کمبود فرصت های شغلی، نبود صنایع بزرگ و نبود سرمایه کافی می باشد، بهبود فضای کسب و کار، ثبات سیاست های اقتصادی و اعطای تسهیلات اشتغال زایی کم بهره و بلند مدت در بخش صنعت و بخش اشتغال خانگی می تواند بهترین استراتژی در بهبود وضعیت اشتغال باشد .

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط