کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )...فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روز ملی کارافرینی بر همه تلاشگران این عرصه مبارک باد

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

قابل توجه متقاضیان آزمونهای فنی و حرفه ای : تغییر مجدد برنامه آزمونهای پایان سال مراکز فنی و حرفه ای

اطلاعیه تغییر زمان آزمون های مرکز آموزش فنی و حرفه ای

آغاز ثبت نام دوره های بهار98 رایگان مراکزآموزش فنی و حرفه ای قاینات

به گزارش روابط عمومی مرکز قاین ثبت نام دوره ای جدید مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح شهرستان قاینات برای اجرا در فصل بهار 98 آغاز شده است . دوره های مختلف فنی ،خدماتی ، کشاورزی و فرهنگ وهنر بصورت رایگان در تمامی مراکز  از جمله مرکز برادران قاین ومرکز خواهران قاین و مرکز دو منظوره خضری و دشت و بیاض برگزار میگردد که در تمامی حوزه ها از قبیل مراکز ثابت شهری ،سیارشهری و روستایی ،زندان و پادگان و دانشگاهها قابل اجرا می باشد . همچنین تمامی اقشار جامعه بالای پانزده سال با هر نوع هدفی از جمله دریافت جواز کسب ،وام خود اشتغالی ،افزایش مهارت و تثبیت شغل فعلی و کسب مدرک تحصیلی دیپلم و ... میتوانند در این دوره شرکت نمایند . متقاضیان میتوانند با مراجعه به مراکز مختلف فنی و حرفه ای که آدرسشان در زیل سایت ذکر شده است ،نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .طول دوره ها بین یک تا شش ماه بسته به نوع دوره انتخابی متفاوت میباشد .

 
ردیف نام رشته
1 برق صنعتی (برق صنعتی درجه 2،کارور plc،مونتاژ ونصاب تابلوهای برق و.......
2 برق ساختمان (برق کار ساختمان درجه 2،برق کار ساختمان درجه 1و..........
3 فناوری اطلاعات :(کارور نرم افزار adius،طراح گرافیک رایانه ای،نرم افزار میکس فیلم و ...)
4 ماشین ابزار (لوله کش گاز خانگی و تجاری،جوشکاری با فرایند قوس الکتریکی دستیE3و.......
5 برق خودرو(تعمیرکار برق خودرو درجه 2 ،تعمیر مدارات الکتریکی خودروو.........
6 مکانیک خودرو(تعمیرکار اتومبیل های سواری بنزینی درجه 2 ،مکانیک موتورهای بنزینی و.......
7 درودگری(کابینت ساز چوبی درجه 2 ،معرق کار چوب و.........
8 تاسیسات(لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی درجه 2 ،لوله کشی سیستم کف گرمایی و........
9
 
کشاورزی (زرشک کار ،پسته کار ،زراعتکار،پرورش قارچ ،گیاهان دارویی و ....

قابل توجه متقاضیان آزمونهای غیر حضوری یا ادواری فنی و حرفه ای

نسیم قاینات : کسب مقام دوم المپیاد ملی مهارت کشوری در رشته اتصالات چوبی توسطکاراموز مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین

به گزارش نسیم قائن ، روزهای تابستان فرصت مناسبی برای پرکردن اوقات فراغت است و مراکز آموزش فنی و حرفه ای یکی از مکان هایی است که اکثر دانش آموزان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهت کسب مهارت آموزی درآن حضور می یابند.

علی دیمه کار دانش آموز  سال سوم رشته ریاضی فیزیک دبیرستان تیز هوشان قاین است که ازتابستان  سال گذشته با حضور در مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در رشته اتصالات چوبی وبا علاقه ای که به این رشته داشته است توانسته است به عنوان یکی از هنرآموزان موفق شهرستان معرفی شود.

اگرچه معمولا دانش آموزان رشته های نظری ،زمان زیادی از وقت خود را صرف درس خواندن می کنند اما این دانش آموز قاینی  در کنار درس خواندن و به منظور کسب مهارت به سراغ رشته اتصالات چوبی رفته است و با کمک مربی خود توانسته است در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت موفق به کسب رتبه دوم کشوری شود.

علی دیمه کار که اکنون به سراغ رشته طلبگی نیز رفته است و قرار است از امسال ادامه تحصیلاتش را در حوزه علمیه قم ادامه دهد در گفتگویی با خبرنگار نسیم قاین اظهارکرد: مهارت آموزی هرگز نمی تواند به درس خواندن لطمه ای بزند و به نظر من باید در کنار درس خواندن ،مهارت های مختلف ودر رشته های متعدد را آموخت و برای کسب درآمد از آن بهره برد.

وی که جزء دانش آموزان موفق دبیرستان تیز هوشان نیز هست ادامه می دهد: فقط درس خواندن نمی تواند برای آینده مهم باشد و باید برای رسیدن به هدف اصلی در جبهه اقتصادی علاوه بر فراگیری علم ،مهارت آموزی نیز داشته باشیم و مهارت و درس در کنار همدیگر می تواند بر آینده ما هم تاثیر گذار باشد.

این هنرآموز موفق مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین که با کمترین امکانات توانسته است بعد از اردبیل در جایگاه دوم کشوری قرار گیرد بیان داشت:مدال طلا می توانست با حمایت بیشتر و امکانات بیشتر حق خراسان جنوبی باشد.

وی ادامه داد: وقتی خراسان جنوبی در بین 33 استان کشور توانسته است رتبه 5 کشوری را به دست آورد نشان از استعداد بالای فرزندان این منطقه است و نیازبه حمایت بیشتر مسئولین و تامین امکانات برای مهارتهای بیشتر دارد.

علی دیمه کار که در بین 11 استان شرکت کننده در رشته اتصالات چوبی بعد از استان اردبیل در مقام دوم قرار گرفته است موفقیت خود را مدیون زحمات مردی می داند که در طول یک سال گذشته تمام تلاش خود را برای فراگیری نکات ریز و فنی به وی به کار برده است .

درادامه خبرنگار ما گفتگویی با قدیری مربی پرتلاش رشته اتصالات چوبی مرکزآموزش فنی و حرفه ای قاین داشت .

قدیری در گفتگو با خبرنگار ما با جدیت اعلام می کند که اگر تجهیزات ما به اندازه تجهیزاتی بود که سایر استانها با خود همراه کرده بودند قطع به یقین طلا از آنِ کارآموز ما بود.

وی افزود: تلاش کارآموز با وجود امکانات کمتر نتیجه داد و توانستیم مقام دوم کشوری را کسب کنیم .

این مربی فنی و حرفه ای قاین با بیان این که باید برای موفقیت بیشتر حمایت از کارآموزان المپیاد انجام شود گفت: در این المپیاد بهترین ها در یک جا جمع می شوند و نیاز به حمایت از این نخبگان است.

وی درادامه گفت: برای موفقیت بیشترباید قبل از المپیاد ها کاراموزان حمایت شوند و امکانات  وتجهیزات بیشتری برای کسب مهارت فراهم شود و برای کارآموزان اهمیت بیشتری قائل شوند.

قدیری با بیان این که نفرات برتر این المپیاد پس از شرکت در اردوهای آماده سازی در رشته های منتخب به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت که در سال ۲۰۱۹ در کشور روسیه برگزار می شود، اعزام می شوند گفت:دراین دوره های آموزشی مربیان برتر نیز حضور دارند و امید است که کارآموزقاینی بتواند سهمیه این المپیاد را با تلاش و جدیت بیشتر به دست آور

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط