کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )...فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روز ملی کارافرینی بر همه تلاشگران این عرصه مبارک باد

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

فارس نیوز : 97 نفر در طرح رایگان مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی در شهرستانهای قاینات و زیرکوه شرکت کرده اند

 

به گزارش فارس نیوز از ابتدای سال جاری تا کنون 97 نفر در طرح مهارت آموزی در محیط کسب و کارواقعی شرکت کرده اند . این تعداد از کاراموزان در     20  واحد صنفی فنی و خدماتی شهر های قاین خضری و حاجی اباد مشغول به کسب مهارت می باشند .

در این طرح که در سالهای گذشته با نام استاد شاگردی اجرا میشد ، در سال جاری نیز با همکاری ادارات مختلف تامین اجتماعی و اداره کار و اتاق اصناف شهرستان با بوروکراسی اداری کمتر ادامه دارد   و بازرسان این ادارات با عنایت به تفاهم نامه بعمل امده با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  با رویت کارت شناسایی کاراموزان در این واحدهای صنفی اقدام به     اعمال قانون تا پایان دوره آموزشی آنها   نمیکنند . 

با توجه به تنوع بالای رشته های بازار کارو عدم امکان تجهیزاتی و انسانی اموزش برای تمامی این رشته ها در مراکز دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای طرح مهارت آموزی بهترین راه کسب مهارت متناسب با بازار کار می باشد .

دراین طرح واحدها صنفی با بهره مند شدن از نیروی کار رایگان در طول مدت آموزش با خیال آسوده از  حضور واحدهای نظارتی می توانند به توانمند کردن جوانان در رشته های مختلف فنی و خدماتی و مخصوصا رشته های در حال انقراض بپردازند.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در کارگاههای آموزشی دولتی و تعداد 27 آموزشگاههای خصوصی تحت نظم خود  خود سالانه به حدود 5000 نفر خدمات آموزشی ارایه میکند که از این تعداد حدود 70درصد موفق به کسب گواهینامه مهارت میشوند. 

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط