مقام معظم رهبری : *سال 99 سال جهش تولید ****** با رعایت فاصله اجتماعی در مبارزه با کرونا حقوق دیگران رارعایت کنیم ******آغاز ثبت نام دوره های مهارتی و رایگان خاص تابستان 99 در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات***6مرداد و هفته ملی مهارت بر همه مربیان و کارکنان مراکزآموزش فنی و حرفه ای مبارک

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

فارس نیوز : 97 نفر در طرح رایگان مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی در شهرستانهای قاینات و زیرکوه شرکت کرده اند

 

به گزارش فارس نیوز از ابتدای سال جاری تا کنون 97 نفر در طرح مهارت آموزی در محیط کسب و کارواقعی شرکت کرده اند . این تعداد از کاراموزان در     20  واحد صنفی فنی و خدماتی شهر های قاین خضری و حاجی اباد مشغول به کسب مهارت می باشند .

در این طرح که در سالهای گذشته با نام استاد شاگردی اجرا میشد ، در سال جاری نیز با همکاری ادارات مختلف تامین اجتماعی و اداره کار و اتاق اصناف شهرستان با بوروکراسی اداری کمتر ادامه دارد   و بازرسان این ادارات با عنایت به تفاهم نامه بعمل امده با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  با رویت کارت شناسایی کاراموزان در این واحدهای صنفی اقدام به     اعمال قانون تا پایان دوره آموزشی آنها   نمیکنند . 

با توجه به تنوع بالای رشته های بازار کارو عدم امکان تجهیزاتی و انسانی اموزش برای تمامی این رشته ها در مراکز دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای طرح مهارت آموزی بهترین راه کسب مهارت متناسب با بازار کار می باشد .

دراین طرح واحدها صنفی با بهره مند شدن از نیروی کار رایگان در طول مدت آموزش با خیال آسوده از  حضور واحدهای نظارتی می توانند به توانمند کردن جوانان در رشته های مختلف فنی و خدماتی و مخصوصا رشته های در حال انقراض بپردازند.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در کارگاههای آموزشی دولتی و تعداد 27 آموزشگاههای خصوصی تحت نظم خود  خود سالانه به حدود 5000 نفر خدمات آموزشی ارایه میکند که از این تعداد حدود 70درصد موفق به کسب گواهینامه مهارت میشوند. 

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط