کسب مهارت تنها راه ورود به بازار کار و کسب شغل مناسب می باشد **** مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاینات آماده ارائه آموزشهای مهارتی بصورت رایگان می باشند*** مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی یکی از طرحهای مناسب متقاضیان کسب مهارت و تجربه (استاد شاگردی نوین )...فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روز ملی کارافرینی بر همه تلاشگران این عرصه مبارک باد

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

معرفی مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای قاین

   

دانشگاه جامع علمی  کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری است که با هدف ارتقاءسطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات،منابع مادی وانسانی دستگاه های اجرایی،نسبت به برگزاری دوره های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می کند.

دانشگاه جامع علمی کاربردي تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی است که زير نظر وزارت علوم، تحقيقات و فناوری اداره می شود. هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرايی دولتی و غير دولتی را برای آموزش نيروی انسانی متخصص و مورد نياز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می باشد به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعاليتی که به آنها محول می شود. دانش و مهارت لازم را کسب نمايند.

مراکز و موسسات آموزش عالی علمی کاربردی زير نظر دانشگاه، رکن اجرايی آموزشهای علمی-کاربردی و به قصد ارتقای دانش کار و ايجاد مهارت های متناسب با حوزه فعاليت شغلی افراد تاسیس شده است.

مرکز اموزش فنی و حرفه ای قاین با توجه به وجود تجهیزات مناسب و مربیان مجرب و همچنین با توجه به نبود هیچ واحدی از علمی کاربردی در رشته های فنی در شهرستان قاینات ، اقدام به اخذ مجوز یک واحد از دانشگاه جامع  علمی کاربردی در سال 92 از وزرات علوم با کمک دکتر هروی نماینده محترم دوره گذشته  شهرستان و آقای خوش ایند مدیر کل استان  نمود و در حال حاضر با 90 دانشجو در حال فعالیت می باشد .

رشته های مرکز در حال حاضر عبارتند از :

الف - کاردانی فنی مکانیک خودرو

ب-کاردانی فنی تاسیسات مکانیکی ساختمان

ج- کاردانی طراحی دوخت 

د- کارشناسی ناپیوسته تاسیسات مکانیکی

و- کارشناسی ناپیوسته  مکانیک خودرو

. پذیرش دانشجویان در تمامی رشته ها بدون کنکور می باشد و تمامی مدارک دیپلم ( فنی و غیر فنی ) , فوق دیپلم (فنی و غیر فنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی  ) قابل ثبت نام د راین دانشگاه می باشد